Druhy životného štýlu

Druhy životného štýlu

Poskytovateľ

Poskytovateľ je spokojný s tým, že môže robiť radosť ostatným ľuďom, najmä svojmu vlastnému partnerovi a deťom. Poskytovatelia sú najlepšími rodičmi v domácnosti, pretože sú spokojní, keď môžu vytvárať šťastný domov. Majú slabosť pre zvieratá, deti a ľudí v núdzi. Radi sa starajú o druhých ľudí. V práci si vyberajú povolania ako učiteľ, poskytovateľ zdravotnej a sociálnej starostlivosti, práca so zvieratami. Majú záujem o istotu v práci. Sú to často dobrí kuchári a majú dobré zručnosti pri tvorbe domácich potrieb. Sú to mierumilovní ľudia, chcú udržiavať šťastné, stabilné a pokojné domáce a pracovné prostredie a rýchlo urovnajú akékoľvek spory, pretože sú najšťastnejší, keď sú ľudia okolo nich spokojní a šťastní www.haix.sk/co-je-vlastne-zivotny-styl-a-ake-su-/.

rodiče

Slávni poskytovatelia: princezná Diana; Ina Garten; dalajláma

Dobrodruh

Dobrodruh získava spokojnosť s nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré zvyčajne zahŕňajú nejakú kombináciu cestovania, pobytu vonku a v prírode, skúmanie, učenie sa, prežívanie nových alebo cudzích vecí a fyzické aktivity.
Dobrodruhovia milujú niečo, čo im dodáva adrenalín, pocit slobody alebo zvýšenú senzorickú stimuláciu. Sú odvážni a zvedaví, a neboja sa skúšať nové veci. Sú konkurencieschopní. Dobrodruhovia sú tiež snílci. Žijú vo svojom vlastnom imaginárnom svete a ďalšom vzrušujúcom dobrodružstve.
Dobrodruhovia nenávidia stereotyp. Milujú zmenu a prispôsobujú sa ľahšie ako iné typy.

Slávni dobrodruhovia: Amelia Earhartová; Gertrude Bell; Freya Stark; Ellen MacArthur; Bear Grylls; Sir Rannulph Fiennes

Spoločenský typ

Tento typ získava svoju spokojnosť tým, že je súčasťou skupiny podobných ľudí, ktorí zdieľajú spoločné ciele alebo záujmy, či už ide o ich rodinu, pracovisko alebo komunitnú skupinu. Musia cítiť, že sú súčasťou niečoho dôležitého a niečoho väčšieho ako oni.

horolezec

Spoločenské typy v postavení podnikateľa sú najšťastnejšie, keď je v rámci tímu skvelé kamarátstvo. Majú tendenciu byť ľahko prístupní a oceňujú rôzne hodnoty, zručnosti a skúsenosti, ktoré každý jednotlivec prináša skupine.
Podnikatelia tiež vytvárajú silné, dlhotrvajúce priateľstvá a zvyčajne majú skupinu blízkych priateľov. Sú to osoby, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou organizujú skupinové výlety, akcie alebo skupinové prázdniny, pretože neradi robia veci samy.

Slávni podnikatelia: Cheryl Sandberg; Richard Branson; Richard Hammond; Sean Astin